Terapia kolagenem

Hamowanie procesów starzenia i poprawa wyglądu skóry

Preparaty MD to wyroby medyczne w postaci iniekcji, stosowane w medycynie estetycznej w celu poprawy wyglądu skóry twarzy. Znajdują zastosowanie w procesach redukcji:

 • ZMARSZCZEK TWARZY I SZYI DŁONI DEKOLDU
 • SKÓRKI POMARAŃCZOWEJ I CELLULIT
 • ELIMINACJI TKANKI TŁUSZCZOWEJ
 • WZMOCNIENIA MIĘŚNI MIMICZNYCH
 • TERAPII PRZECIWBÓLOWEJ I WZMACNIAJĄCEJ STRUKTURĘ TKANEK

 •  DLACZEGO Kolagen w Medycynie Estetycznej?

  W trakcie procesu starzenia następuje naturalny spadek produkcji kolagenu. Również obserwuje się w tym czasie zwiększenie produkcji enzymu kolagenazy, która rozkłada kolagen. Skutkuje to ogólnym spadkiem ilości kolagenu w skórze. Kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do spadku poziomu kolagenu są wolne rodniki uwalniane pod wpływem ekspozycji na promienie UV. Obszary takie ulegają przedwczesnemu starzeniu, pojawiają się i pogłębiają zmarszczki. Destrukcja kolagenu jest główną przyczyną utraty jędrności i struktury, która objawia się z wiekiem.
 • Terapie kolagenem stosujemy na wybrane partie skóry

 • twarz
 • szyję
 • dekold
 • dłonie
 • ciało
 • okołostawowo i mięśniowo
 • Zalety stosowania Guna Collagen Medical Devices 

  Iniekcje kolagenu pomagają zrównoważyć fizjologiczne procesy zachodzące w skórze i tkance łącznej pod wpływem starzenia i wolnych rodników.

 • Kolagen jest proteiną najczęściej występującą w organizmie człowieka, stanowiąc 5-6% masy ciała osoby dorosłej (Hall, 1964). Podstawową jednostką kolagenu jest tropokolagen - glikoproteina utworzona przez 4 aminokwasy (prolina, hydroksyprolina, glicyna, lizyna), zorganizowane w potrójną helisę.
 •  nasz produkt daje szerokie możliwości zastosowania np. blizny, zmarszczki ,odnowa struktury skóry
 • najbardziej biokompatybilny kolagen z naszym naturalnym kolagenem
 • szybka poprawa jakości skóry 
 • bez skutków ubocznych

Kolagen jest strukturą wytrzymałą i elastyczną. Włókna kolagenowe odgrywają ważną role w formowaniu tkanek i macierzy zewnątrzkomórkowej, budując rusztowanie dla tkanek organizmu, będąc podstawowym składnikiem skóry, kości, mięśni, ścięgien, więzadeł, torebek stawowych, chrząstek i macierzy zewnątrzkomórkowej. Optymalna funkcjonalność stawów jest zapewniona przez stabilizację struktur, które znajdują się w:

1) zewnątrzstawowych kompartmentach (więzadłach, torebkach stawowych, chrząstkach, ścięgnach i mięśniach)

2) wewnątrzstawowych kompartmentach (więzadła wewnątrzstawowe i chrząstki stawowe).MATRIX
szybka redukcja tkanki tłuszczowej i celulitu

MD-MATRIX jest wyrobem medycznym wspomagającym walkę z OTYŁOŚCIĄ, „SKÓRKĄ POMARAŃCZOWĄ” i CELLULITEM.

Dzięki specjalnie opracowanej formule działania, MD-MATRIX znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej jako preparat ujędrniający podskórną i mikronaczyniową warstwę tkanki łącznej oraz wspomagający likwidację miejscowego nadmiaru cellulitu w tkance łącznej, szczególnie w okolicy korzeni nerwu udowego oraz po wewnętrznej stronie kolana.

Kolagen jest kluczowym składnikiem tkanki łącznej. Jej wiotkość, zanik i intoksykacja są głównymi przyczynami problemów ze skóra na ciele, dotykających 90% kobiet powyżej 30 roku życia a także znaczącą liczbę mężczyzn.
Otyłość i cellulit są konsekwencjami wielu nakładających się czynników, takich jak niewłaściwa dieta, brak ruchu, napięcie i stres. Wszystkie te czynniki powodują słabe dotlenienie tkanek i kumulację zbędnych substancji. Kiedy system usuwania odpadów procesów metabolicznych zaczyna zawodzić, gromadzą się one w tkance łącznej, a to prowadzi do zatrzymywania się płynów w organizmie, efektem czego jest właśnie ,,skórka pomarańczowa” a następnie cellulit.

Komórki tłuszczowe (adipocyty) i nagromadzone płyny uciskają i zniekształcają tkankę łączną, niszczą włókna kolagenowe i blokują przepływ krwi i limfy. W cięższych przypadkach obrzękłe tkanki mogą uciskać receptory nerwowe (nocyceptory), wywołując ból.

Głównym składnikiem preparatu MD-MATRIX jest kolagen, który podtrzymuje, wspiera i przywraca naturalne włókna kolagenowe tkanki łącznej. MD-MATRIX może być wstrzykiwany bezpośrednio w konkretne obszary w celu mechanicznej przebudowy tkanki. Aby stworzyć jeszcze bardziej efektywną formułę, Guna Laboratories wzbogaciło swój preparat w dwie najistotniejsze substancje pomocnicze: kwas cytrynowy i nikotynamid. Te cząsteczki zazwyczaj nie są zawarte w innych podobnych formułach kolagenowych, chociaż mają bardzo duże znaczenie. Szczególnie kwas cytrynowy jest ważny dla reaktywowania metabolizmu komórkowego poprzez stymulację produkcji ATP. Nikotynamid należący do niezwykle istotnej grupy witamin B, bierze udział w licznych procesach metabolicznych. Jest też silnym antyoksydantem, który sprzyja dotlenianiu tkanek.

Ponadto, innowacyjna forma umożliwiająca wstrzyknięcia, pozwala lekarzowi działać bezpośrednio na konkretne obszary skóry oraz uzyskać większą skuteczność i oczekiwane rezultaty.

Iniekcje MD-MATRIX mogą być podawane wyłącznie przez wykwalifikowany personel w prywatnych i państwowych placówkach medycznych.

Preparat może być stosowany również u pacjentów wymagających suplementacji kolagenu oraz miejscowego leczenia, hamującego procesy starzenia.

 

Wskazania

MD-MATRIX może być stosowany niezależnie lub w połączeniu z innymi wyrobami medycznymi z tej samej serii, w celu dostosowania leczenia do sytuacji klinicznej.

W kontekście zastosowania preparatu w leczeniu miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz do ujędrniania podskórnej warstwy tkanki łącznej, MD-MATRIX najlepiej podawać w skojarzeniu z preparatem MD-TISSUE (np. 2 fiolki MD-MATRIX i 1 fiolka MD-TISSUE podczas jednego zabiegu).

 


MEZOTERAPIA BÓLU

Innowacyjne terapie za pomocą odpowiednio dobranego preparatu na bazie kolagenu pozwalają na poprawę zakresu ruchu, eliminację bólu różnego pochodzenia oraz szybkie efekty zabiegowe ,które są ważnym elementem w terapiach bólu.
Podanie tych preparatów w technice mezoterpaii w okolicę aparatu więzadłowego kręgosłupa a także w punkty spustowe mięśniowo-powięziowe powoduje rozluźnienie tych struktur, co często przynosi natychmiastową ulgę w bólu ,a także indukuje procesy regeneracyjne w uszkodzonych tkankach.

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJĘ W CELU DOBRANIA ZABIEGU

ZATRZYMAJ CZAS....

z terapią czystym  NATURALNYM  kolagenem typu I

zapraszamy na bezpłatną konsultację celem doboru odpowiedniej terapii kolagenowej Guna