Czym jest tak właściwie kwas hialuronowy?

HA  to substancja, która znajduje się w – podobnie jak w każdym innym organizmie żywym – ciele każdej z nas. Znajdziesz go przede wszystkim w skórze właściwej (warstwie międzykomórkowej), ale także w mazi stawowej, ciele szklistym oka, ścianach naczyń krwionośnych i tkance łącznej. Ten związek chemiczny występuje również pod nazwą soli sodowej lub hialuronianu sodu, a jego główną właściwością, a zarazem powodem, dla którego poświęcamy mu ten artykuł, jest funkcja wiązania wody, co pozwala m.in. zachować jędrną i gładką cerę. Niestety, wraz z upływem lat ilość kwasu hialuronowego w ciele spada, czego konsekwencją mogą być np. zmarszczki.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego usieciowanego lub nieusieciowanego to cały wachlarz indywidualnie dobranych preparatów dla danego rodzaju skóry i zmarszczek.Zabiegi te wykonywane są w znieczuleniu miejscowym lub stomatologicznym,igłą lub kaniulą,przez lekarza lub kosmetologa.

Do każdego zabiegu używamy odpowiednio dobranych produktów kwasu hialuronowego używanego dla danego problemu estetycznego,W ofercie zabiegowej posiadamy kilkanaście różnych produktów ,różniących się gęstością i pojemnością ampułkostrzykawki.


Kwas hialuronowy nieusieciowany służy do rewitalizacji i odżywienia skóry,niwelowania przebarwień oraz stabilizacji usieciowanego kwasu hialuronowego.Niedoceniane właściwości nieusieciowanego kwasu hialuronowego dają widoczne napięcie skóry bezpośrednio po zabiegu,kwas nieusieciowany wpływa na lepszą przyswajalność innych substancji aktywnych stosowanych na co dzień oraz w zabiegach kosmetycznych.
Pracujemy z medycznymi produktami niemieckiej firmy- ESTIVITA HAFILLER ,oraz produktach marki Neuvia.


Modelowanie ust kwasem hialuronowym- HAFILLER ESTIVITA

powiększanie ust kwasem hialuronowym jest uznawane za jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Usieciowany kwas można podawać w usta różnymi technikami. Dobiera się ją do efektów, jakie chcemy uzyskać podczas zabiegu.

W tym celu wykorzystuje się igłę (bardziej precyzyjną, do korekty np. asymetrii) oraz kaniulę (sprawdza się w przypadku wąskich, ale symetrycznych warg, wymagających przede wszystkim dodania objętości). Techniki podania kwasu hialuronowego uzależnione są od rodzaju ust i efektu jaki chcemy uzyskać.Pracujemy różnymi metodami mającymi na celu odbudowę i korektę ust,powiększanie ,rewitalizację lub korektę asymetrii.Metody dostępne to metoda rosyjska,paryska,cherry lips ,metody łączone oraz tradycyjne.

Nasze produkty medycznego kwasu hialuronowego są idealnie oczyszczone z endotoksyn bakteryjnych co wpływa na bezpieczeństwo zabiegów.Efekt utrzymywania się naszych preparatów to czas 8-16miesięcy.Produkt daje gwarancję stabilizacji i odpowiedniego  wiązania kwasu hialuronowego w tkance,brak powikłań oraz zadowolenie z wykonanych zabieg.


Niechirurgiczna korekcja nosa kwasem hialuronowym- HAFILLER ESTIVITA

Korekcja nosa polega na augumentacji odpowiednio wybranego preparatu do danego rodzaju problemu.Kwasem hialuronowym możemy skorygować kształt nosa ,wydłużyć go lub optyczne skrócić.Można wyrównać jego powierzchnię wypełniając małe blizny.Efekt widoczny od razu po zabiegu ,utrzymuje się do 18miesięcy. Korekta nosa kwasem hialuronowym, wykonana przez wykwalifikowanego lekarza, jest procedurą małoinwazyjną, o dobrym profilu bezpieczeństwa. Metoda pozwala korygować drobne nieregularności i nieduże defekty estetyczne nosa (jak niewielki garbek); nie wymaga znieczulenia ogólnego ani długiego, uciążliwego okresu rekonwalescencji.    

HAFILLER® to medyczny, usieciowany żel kwasu hialuronowego, który jest jednym z wypełniaczy tkanek miękkich. HAFILLER® to wachlarz kilku rodzajów produktów: Derm, Derm Deep, Derm Plus oraz Sub Skin.

Proces sieciowania BDDE zapewnia stabilizację żelu.

TECHNOLOGIA SAX-HA jest nową technologią wiązań krzyżowych, która pozwala na silne działanie samoasocjacyjne syntetycznego hydrożelu z cząsteczkami hydrofobowymi na łańcuchach polimeru – odbywa sieę to przez silną asocjację hydrofobową. Asocjacja ta jest dynamiczna. Podany żel ma tendencję pozostania w miejscu i skupienia sieę w całość tak, aby utrzymać kształt i zmniejszyć przemieszczanie się żelu in vivo.

Wielkość implantacji może być utrzymywana przez okres od 6 do 18 miesięcy. Pacjenci są zadowoleni z dobrych i skutecznych rezultatów pozabiegowych.

Patent No.: ZL 2012 1 0372786.0 PCT No.: PCT/CN2013/080217

www.estivita.plNeuvia

Wypełniacze Neauvia HA* oparte są na unikalnej technologii sieciowania SMART CROSSLINKING TECHNOLOGY – z PEG, która zapewnia naszym produktom wysoki profil bezpieczeństwa i tolerancji oraz która pozwala naszym wypełniaczom na idealną integrację z różnymi płaszczyznami anatomicznymi. Każdy wypełniacz w naszej linii został skrupulatnie zaprojektowany, aby zapewnić określoną reologię dla precyzyjnego leczenia szerokiej gamy zindywidualizowanych potrzeb estetycznych.


toksyna botulinowa w terapiach medycyny estetycznej

czy warto?

zapoznaj się z terapią najbardziej przebadaną substancją na świecie