BOTOKS-NAJBARDZIEJ PRZEBADANA SUBSTANCJA NA ŚWIECIE

eliminacja zmarszczek

uniesienie brwi
korekcja uśmiechu dziąsłowego
nadpotliwość
bruksizm

LECZENIE BRUKSIZMU


Jak działa botoks na bruksizm?
Zmniejsza się napięcie i ból mięśni. Po pewnym czasie zanika również objaw zgrzytania zębami, rysy twarzy w okolicy szczęki ulegają złagodzeniu, a nawet widocznemu odmłodzeniu.
Efekt utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy.
Terapia toksyną botulinową przeprowadzana jest przez lekarza stomatologa,po uprzednim wywiadzie z pacjentem.
Zabieg trwa ok 15min podczas zabiegu nie potrzebne jest znieczulenie.
Kilka dni po zabiegu należy unikać ekspozycji na wysoką temperaturę.
Zabieg nie powoduje działań niepożądanych .

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI


Efekty zabiegu: Zastosowanie botoksu, w leczeniu nadpotliwości przynosi efekty w postaci ustąpienia objawów wydzielania nadmiernej ilości potu już po 3-5 dniach po zabiegu.

Wskazania do zabiegu: nadpotliwość okolicy pach, dłoni, stóp.

Zalecana częstotliwość: Zastosowanie botoksu czyli toksyny botulinowej typu A pozwala na eliminację przykrych dolegliwości związanych z nadmiernym poceniem na okres minimum pół roku. Zwykle, w zależności od indywidualnych predyspozycji danej osoby efekt utrzymuję się do roku. Bezpośrednio po zakończeniu procedury można wrócić do codziennych zajęć. W większości przypadków zabieg powoduje minimalny dyskomfort, osoby szczególnie wrażliwe mogą być znieczulone.


BOTOKS A ZMARSZCZKI

Działanie toksyny botulinowej ma za zadanie przede wszystkim zapobieganie powstawaniu zmarszczek, więc najskuteczniej działa u osób młodych, u których pierwsze zmarszczki mimiczne dopiero zaczynają powstawać i nie odcisnęły się jeszcze mocno na skórze. Zatrzymujemy wtedy proces „odgniatania skóry” w miejscach, gdzie mimika pacjenta jest nadmierna.
U osób starszych, które nie wykonywały dotąd zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, często sam botoks nie wystarcza, ponieważ zmarszczki odcisnęły się już za mocno, więc nawet jeśli wyślemy naszą skórę na „urlop wypoczynkowy”, nie rozprostuje się ona do końca. W takim wypadku toksynę botulinową łączy się z podaniem kwasu hialuronowego, który „wypycha” powstałe z biegiem czasu zmarszczki.

Czas utrzymywania się efektu zabiegu z użyciem botoksu jest różny, zależy m. in. od ilości podanego leku, zamierzonych efektów, trybu życia pacjenta i jego indywidualnych predyspozycji. Co ciekawe, im dłużej będziemy poddawać się zabiegom z użyciem Botoxu, tym rzadziej trzeba będzie je wykonywać – mówić wprost, nasz mózg “odzwyczaja” się od używania określonych mięśni mimicznych. Wiek nie jest kryterium kwalifikacji do zabiegu. Liczy się stan zdrowia oraz badanie fizykalne. Może być podawany  u bardzo młodych osób, lwią zmarszczkę u 22-latki, i u pacjentów po 40 roku życia.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu nie można lecieć samolotem, korzystać z sauny i uprawiać zaawansowanej aktywności fizycznej. Zalecam także nie nakładać makijażu bezpośrednio po zabiegu. Nie należy także palić papierosów ani pić dużych ilości alkoholu przez tydzień.MEZOTERAPIA BOTOKSEM-SPOSÓB NA GŁADKĄ CERĘ
Baby botox (inaczej mezobotoks, botoks-lift) to nowoczesne i bardzo specyficzne podejście do zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Istotą zabiegu jest podawanie bardzo małych porcji toksyny botulinowej w formie mezoterapii “na grudkę”. Toksyna podana w ten sposób nie działa na mięśnie, w związku z czym nie powoduje ich czasowego porażenia, ale działa na zakończenia nerwowe obecne w skórze. Pozwala to uzyskać bardzo naturalny efekt korekcji przy w pełni zachowanej mimice. Jest to również doskonała metoda profilaktyki starzenia się skóry w każdym wieku.Mezoterapia botoksem to sposób na wygładzenie zmarszczek na szyi twarzy .

Procedura ta stanowi połączenie dwóch metod – usuwania zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej z biorewitalizcją skóry, jaką daje mezoterapia igłowa. Ze względu na bardzo małe porcje toksyny w pojedynczej iniekcji, zabieg może być przeprowadzony na dużej powierzchni skóry,co pozwala na jednolite wygładzenie skóry.

W efekcie zabiegu dochodzi do poprawy napięcia i jędrności skóry, wygładzenia zmarszczek, redukcji rumienia. Wszystko to sprawia, że skóra odzyskuje młodszy, zdrowy, promienny i świeży wygląd.

Baby botox jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień wykorzystują bogatą mimikę twarzy.

Zabieg powtarzany co kilka miesięcy.


 


KOREKTA NOSA BOTOKSEM

Pożądany nos w kilkanaście minut – korekta nosa botoksem

Poprawa kształtu nosa to obok korekcji zmarszczek najczęściej wykonywany zabieg w gabinetach medycyny estetycznej. Nos jest najbardziej wystającą częścią twarzy, więc zwraca na siebie dużą uwagę. Bywa to powodem poważnych kompleksów, które prowadzą do gabinetów lekarzy, gdzie w szybki i zupełnie nieinwazyjny sposób pomagają się ich pozbyć. Kompleksy dotyczą nie tylko problemu krzywego nosa. Ale równie często zdarzają się pacjenci, którym nie podoba się ich zbyt szeroki nos lub nos z opadającym czubkiem. Korektę opadającego koniuszka nosa wykonuje się za pomocą toksyny botulinowej, czyli botoksu. Bywa, że końcówka nosa zaczyna opadać w efekcie starzenia się organizmu, a nie jest wynikiem naturalnych uwarunkowań, z jakimi się urodziliśmy.

Jednak niezależnie od przyczyny powstania, jeśli wpływa to negatywnie na nasze samopoczucie, to warto wybrać się na zabieg korekcji nosa. Tak naprawdę trwa on bardzo krótko i jest niemal bezbolesny, ponieważ wiąże się tylko z jednym ukłuciem, podczas którego wstrzyknięte zostają odpowiednie jednostki botoksu. Tylko tyle i aż tyle wystarczy, aby koniuszek nosa się uniósł, a twarz nabrała oczekiwanego wyglądu. Aby efekt korekty za pomocą botoksu był stałe widoczny, zabieg powinno się powtarzać co cztery-pięć miesięcy.


ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ