mezoterapia frakcyjna
-mikroigłowa

         

Mezoterapia mikroigłowa, zwana jest również mikronakłuwaniem, terapią indukcji kolagenu (collagen induction therapy CIT) czy przeznaskórkową indukcją kolagenu (percutaneous collagen induction PCI). Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem polegającym na kontrolowanej mikroperforacji skóry i wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia – pena zakończonego jednorazowymi kardridżami z odpowiednią ilością tytanowych igieł ,które są jednorazowe dla jednego klienta.preparaty na których pracujemy dobierane są indywidualnie dla potrzeb skóry,są to preparaty z certyfikatem medycznym.


Istotą zabiegu mikronakłuwania jest wytworzenie kontrolowanego uszkodzenia naskórka za pomocą cienkich igieł a tym samym – indukcji procesów w skórze prowadzących do jej autoregeneracji. Drugim etapem jest zwiększona absorpcja wprowadzanych jednocześnie składników aktywnych.

Podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej powstają w skórze liczne, drobne uszkodzenia, nazywane „mikrokanalikami” czy „dziurkami”. Miejsca te są początkiem rozwoju stanu zapalnego, który ma doprowadzić do wygojenia się powstałych uszkodzeń a w konsekwencji do syntezy nowych tkanek i rewitalizacji skóry w miejscu zabiegowym. Biorące udział w procesie stanu zapalnego – neutrofile – uwalniają czynniki wzrostu, które z kolei pobudzają do pracy komórki skóry właściwej – fibroblasty. W wyniku tych procesów następuje wzmożona produkcja kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów (również kwasu hialuronowego) – czyli głównych komponentów odpowiedzialnych za sprężystość i elastyczność skóry.

Liczne nakłucia w skórze podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej pobudzają do pracy także komórki naskórka – przyspieszają się podziały komórkowe w żywych warstwach naskórka w wyniku czego dochodzi do pogrubienia tej właśnie części naskórka.

Ponadto, wytworzone „mikrokanaliki” są drogą dla przenikania substancji aktywnych w głąb skóry.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

To terapia skóry przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym za pomocą preparatu z lidokainą,oraz składników aktywnych podawanych do odpowiednich warstw skóry cienką igłą.Terapie znajdujące się w naszej ofercie obejmują wiele obszarów ciała-terapie skóry twarzy ,dekoldu ,szyi,dłoni,a także terapie zmniejszające redukcję cellulitu ,blizn,rozstępów czy miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej w wybranym obszarze twarzy czy ciała.Mezoterapia skóry głowy stymuluje wzrost cebulek włosowych,pogrubienie struktury włosa,zagęszczenie oraz zapobieganie łysienia.

Produkty na których pracujemy to medyczne certyfikowane wyroby produkowane przez znane marki,poprzedzone badaniami klinicznymi.Specjalizujemy się w terapiach łączonych których przeznaczeniem jest najlepszy efekt pozabiegowy  uzyskiwany w krótkim czasie.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje.