Mikropigmentacja skóry głowy to skuteczna, bezpieczna i stosunkowo tania metoda tuszowania łysienia, przeznaczona zarówna dla mężczyzn, jak i kobiet pragnących zakamuflować problemy z łysieniem. Zabieg polega na wprowadzeniu płytko podnaskórkowo specjalnych bioabsorbowalnych pigmentów, które tworzą imitację krótko ostrzyżonej fryzury. Zabieg wykonuje się także w przypadku blizn na skórze, powstałych na skutek urazów mechanicznych, blizn pooperacyjnych, po przeszczepach oraz po przerwanych łukach brwiowych.

Mikropigmentacja skóry głowy jest bardzo bezpieczną metodą na łagodzenie skutków łysienia, pozwala na pełne kontrolowanie jakości pigmentu w skórze. Zaaplikowany pigment nie zmienia swojego pierwotnego koloru i za jakiś czas znika, co jest uznawane jako zaleta. Łysienie ma niestety tendencję do zajmowania coraz większych obszarów skóry głowy, a więc zachodzi konieczność ich zatuszowania i kolejnego dopigmentowania. Wówczas zabieg mikropigmentacji wykonuje się już na całej powierzchni skóry, czego efektem jest jednolity naturalnie wyglądający kolor.

Z czasem również skóra głowy zmienia swoją strukturę, opada linia włosów i zachodzi konieczność korekcji kształtu ” fryzury”. Umieszczenie pigmentu właśnie w naskórku, a nie skórze właściwej (np. klasyczny tatuaż) jest najbardziej bezpiecznym i trafnym wyborem. Zabiegi odświeżające mikropigmentacji skóry głowy powinny być przeprowadzone w okresie co dwa, trzy lata i są zawsze poprzedzone konsultacją i oceną aktualnego efektu. Metoda mikropigmentacji skóry głowy doskonale sprawdza się w przypadku osób, które wykazują genetyczne skłonności do siwienia, sukcesywnego przerzedzania się włosów oraz dla tych osób, które nie chcą zbyt mocno ryzykować zmiany swojego wyglądu.

Efekty mikropigmentacji medycznej

Efektem działania mikropigmentacji medycznej jest ukrycie łysienia zarówno plackowatego, jaki i androgenowego poprzez stworzenie doskonałej imitacji wyglądu włosów. Po zabiegu pacjenci uzyskuje się efekt krótko ostrzyżonych włosów u mężczyzn oraz optycznego zagęszczenia rzadkich włosów u kobiet. Mikropigmentacja skóry głowy sprawdza się także do kamuflażu wszelkiego rodzaju blizn , ubytków i szram na głowie. Podczas jednego zabiegu można rozwiązać kilka problemów: np. ukrycie blizny po wycięciu do przeszczepu paska z tyłu głowy oraz zagęszczenie włosów jednocześnie.Wskazania do wykonania zabiegu

  • Łysienie plackowate i androgenowe
  • Rzadkie lub mocno przerzedzone włosy
  • Blizny na głowie
  • Szramy na głowie
  • Ubytki na głowie