usuwanie włókniaków brodawek kurzajek szybko i bezinwazyjnie za pomocą plasmy


Włókniak zbudowany jest z przeplatających się histiocytów i kolagenu, z nadmiernym rozrostem naskórka ,włókniak to guzek który  zazwyczaj występuje pojedynczo. Włókniaki mogą być twarde lub miękkie. Przyjmują postać pojedynczych podskórnych guzków mają kształt workowaty lub kulisty. Zazwyczaj osiągają średnicę od 2 milimetrów aż do 5 centymetrów.Włókniak nie powoduje dolegliwości bólowych. Jest twardy, gładki lub szorstki, a przy próbie ucisku przemieszcza się pod skórą. Może mieć kolor czerwony, cielisty, brązowy. Włókniak miękki często występuje mnogo. Ma barwę cielistą lub ciemniejszą, lekko brązową. Najczęściej umiejscowione są na powiekach, szyi, w pachwinach, na tułowiu i pod pachami. Znamię jest miękkie w dotyku, może być połączone ze skórą cienkim pasmem tkanki lub wyrastać z niej bezpośrednio. Włókniaki stanowią problem estetyczny który można wyeliminować.

Jak powstają włókniaki? 

Jakie są przyczyny powstawania włókniaków? Według badań, podłoże powstawania włókniaków miękkich jest w głównej mierze genetyczne. Występują bardzo powszechnie, bez względu na płeć. Częstość ich występowania zwiększa się wraz z wiekiem. Zdarza się, że rozwijają się w trakcie ciąży.

Włókniaki twarde to zmiany nabyte. Powstają w wyniku urazu skóry przebiegającego z wytworzeniem stanu zapalnego. np. w wyniku:
ukąszenia owada
otarcia naskórka
pęknięcia kurzajki
zranienia
Włókniaki można usunąć bezboleśnie poprzez odseparowanie tkanki za pomocą plasmy. Zabieg nie pozostawia śladów ,miejsce po włókniaku szybko się goi i nie potrzebuje długiego czasu rekonwalescencji
Brodawki-przyczyną ich powstawania jest wirus brodawczaka HPV,głównie u osób z osłabionym układem immunologicznym.
Wirusem tym można zarazić się w miejscach publicznych jak basen,czy komunikacja miejska także przy podawaniu dłoni.
.