BOTOKS-NAJBARDZIEJ PRZEBADANA SUBSTANCJA NA ŚWIECIE

Jak działa botoks na bruksizm?
Zmniejsza się napięcie i ból mięśni. Po pewnym czasie zanika również objaw zgrzytania zębami, rysy twarzy w okolicy szczęki ulegają złagodzeniu, a nawet widocznemu odmłodzeniu. Efekt utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy.Terapia toksyną botulinową przeprowadzana jest przez lekarza stomatologa,po uprzednim wywiadzie z pacjentem.

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową

Efekty zabiegu: Zastosowanie botoxu, w leczeniu nadpotliwości przynosi efekty w postaci ustąpienia objawów wydzielania nadmiernej ilości potu już po 3-5 dniach po zabiegu.

Wskazania do zabiegu: nadpotliwość okolicy pach, dłoni, stóp.

Zalecana częstotliwość: Zastosowanie botoxu czyli toksyny botulinowej typu A pozwala na eliminację przykrych dolegliwości związanych z nadmiernym poceniem na okres minimum pół roku. Zwykle, w zależności od indywidualnych predyspozycji danej osoby efekt utrzymuję się do roku. Bezpośrednio po zakończeniu procedury można wrócić do codziennych zajęć. W większości przypadków zabieg powoduje minimalny dyskomfort, osoby szczególnie wrażliwe mogą być znieczulone.

BOTOKS A ZMARSZCZKI

Działanie toksyny botulinowej ma za zadanie przede wszystkim zapobieganie powstawaniu zmarszczek, więc najskuteczniej działa u osób młodych, u których pierwsze zmarszczki mimiczne dopiero zaczynają powstawać i nie odcisnęły się jeszcze mocno na skórze. Zatrzymujemy wtedy proces „odgniatania skóry” w miejscach, gdzie mimika pacjenta jest nadmierna.
U osób starszych, które nie wykonywały dotąd zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, często sam botoks nie wystarcza, ponieważ zmarszczki odcisnęły się już za mocno, więc nawet jeśli wyślemy naszą skórę na „urlop wypoczynkowy”, nie rozprostuje się ona do końca. W takim wypadku toksynę botulinową łączy się z podaniem kwasu hialuronowego, który „wypycha” powstałe z biegiem czasu zmarszczki.

 

Baby botoks

Baby botoks (mezobotoks, mezolift) jest to specjalnie opracowana technika podawania toksyny botulinowej. Zabieg ten stosuje się w celu zrelaksowania nadmiernej mimiki skóry. Jest jedyny w swoim rodzaju, gdyż nie powoduje zamrożenia mimiki, lecz delikatnie ją łagodzi. Absolutnie nie trzeba się więc obawiać efektu maski. Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

 

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt działania pojawia się po około 14 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Jeśli chcemy by efekt trwał nadal – zabieg należy powtórzyć.